Manuální lymfodrenáž        

Funkční lymfatický (mízního) systém je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž - ovlivnění mízního systému je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Lymfodrenáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvětšuje zátěž našeho mízního systému, která se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků, nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin.

Osoby se zatížením končetin - jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky apod., ale i sportovci - zvýšeně zatěžují mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže. Ta je vhodná i tehdy, když únava nohou, například po rušném dni, Vás doslova nutí položit si nohy co nejvýše. 

Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitidě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy.

 

Terapie detoxikační probíhá ve třech následných masážích:
2x částečná masáž (45 min) - max. do 14 dní po sobě:
     1. lymfatická masáž rukou, zad, krku zezadu a obličeje
     2. lymfatická masáž celých nohou                                

celková masáž (120 min) - max. do měsíce po 2. částečné masáži

                                                                                                                   Cena částečné masáže:    800,- Kč
                                                                                                                   Cena celkové masáže:   1 500,- Kč

Upozornění:
Absolutní kontraindikace manuální lymfodrenáže jsou akutní virová nebo bakteriální onemocnění a je zakázána pro onkologické pacienty, kteří nejsou v remisi.